www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

01212022

Last update11:39:24

Ticho po pěšině

  • PDF

Vrátil jsem se zpět do Českých Budějovic po takřka pěti letech a slyším jen ticho po pěšině...

Nikdo nic neřeší, všechno při starém, stejní lidé na stejných pozicích, někdo povýšil.

 

Odbor správy veřejných statků nyní vede ing. Nejdl,

který kdysi pěkně po estébácku likvidoval předzahrádku Pizzerie u Žáby. Nejprve za skvěle odvedenou práci dostal od tajemníka Řeřábka finanční odměnu, následně funkci vedoucího odboru. Co na tom, že Nejvyšší správní soud prohlásil zákrok za nezákonný a mezi oním "zabavením" předzahrádky a následném navrácení se tak nějak panu inženýrovi půlka stolů a židlí poztrácela?

Nic. Ticho po pěšině. Respektive povýšení za zásluhy.

 

Tajemník Řeřábek dál bydlí na Pizzerií u Žáby za nezákonně nízký nájem,

zatímco město zúročilo, na čem jsem deset let pracoval. Co na tom, že město bezdůvodně vypovědělo nájemní smlouvu mě, který jsem podnik vybudoval, aby jej následně i s jeho jménem vydražilo? Nic. Město shráblo peníze z dobrého jména, dobré jméno během tří let nechalo zmizet, přidaná hodnota byla vytěžena a prostor je nyní prázný a volný k nájmu. Přeji hodně štěstí dalšímu nájemci :-)

 

Jsou tu ale dvě věci, které významem přesahují mé dnes už dřívější trable s městem a tady mě ono pověstné ticho po pěšině trochu děsí.

 

Přestavba (vše)sportovní haly

O tomto počinu plánovaným už před více než pěti lety jsem Vás několikrát informoval, než jsem odejel z Budějovic. O vztazích lidí z Atelieru 8000 a politiků z HOPB, o architektonické "soutěži", o zvláštním rozhodnutí rady města, atd. K přečtení zde, i s peticí:

http://ceske-budejovice.cz/index.php/politka/radnice/1563-v-eskych-budjovicich-zadava-podminky-soute-nasledny-vitz-soute-

http://ceske-budejovice.cz/index.php/politka/radnice/1560-nezavisly-porotce-poada-o-zrueni-architektonicke-soute-na-novou-sportovni-halu

http://ceske-budejovice.cz/index.php/politka/radnice/1557-zastupitel-vytvai-petici-aby-pesvdil-sve-kolegy-o-ekonomickem-nesmyslu

 

 

Plánovaná přestavba haly je prakticky:

1/ zrušením funkční haly na více než rok (může se protáhnout vzhledem k životnímu prostředí na neurčito) pro spoustu lidí a klubů,

2/ zbouráním funkční haly

3/ výstavbou lepší haly, která bude vyhovovat vrcholovým soutěžím ve volejbalu.

 

Já nejsem odborníkem na haly a volejbal hraju rád, ale připadá mi nesmysl bourat halu, která funguje a na jejím místě stavět halu novou. Starou halu si můžeme nechat a ušetřit za demolici. Peníze, které máme na stavbu nové haly můžeme použít na stavbu nové haly i se stávajícím projektem. Ono z těch 400 milionů na začátku bude na konci kulatá miliarda, takže spousta lidí bude spokojená tak jako tak. A se bude nová hala stavět tu či jinde.

A pak jsou tu všichni ti lidé - sportovci, kteří (ne)budou mít rok(y) kde sportovat. Proč jim město halu nenechá a volejbalistům za oněch plánovaných 400 milionů nepostaví halu někde jinde?

No uvidíme, v Budějcích je možno leccos, ale přeju všem lidem i klubům, kteří halu využívají, aby nezůstali na chodníkách, parcích a ulicích, nebo aby se sportem neskončili úplně.

 

A pak je tu ta druhá věc, která mě překvapila ABSOLUTNÍM TICHEM PO PĚŠINĚ. A to ticho mi tak nějak říká, že není bezdůvodné.

 

Krajské město nemá Územní plán

Krajský úřad ve spolupráci s Ministerstvem vnitra zrušili platnost Územního plánu města České Budějovice pro jeho četné rozpory se zákonem.

 

Foto: zdroj http://www.ceskatelevize.cz, 2. 3. 2018

 

A co to znamená pro město? Pro plánovaní? Pro stavění? Pro dotace?

Foto: zdroj www.Idnes.cz, 10. 10. 2017

 

A kdo za tyto chyby nese zodpovědnost?

 

Ticho po pěšině ....

Komentářů
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."