www.České-Budějovice.cz

Už nemůžeme říci, že jsme to nemohli vědět

01212022

Last update11:39:24

Bhutan - den druhy

  • PDF

Omlouvam se, ze Vam dnes neukazi fotografie z druheho dne v Bhutanu. Zapomnel jsem si pametovou kartu z fotoaparatu v byte. Clanek presto zverejnim a fotografie z pro me uzasne cesty dodam zitra. Clanek nize tedy bude s fotkami vypadat uplne jinak. Rad bych vedel, jak jste si nasi cestu predstavovali a jaky to byl rozdil oproti fotografiim.

Druhy den v Bhutanu.

... dnes, druhý den v Bhutanu jsme se rozhodli opustit na chvíli hlavní město Timphu a udělat si malý výlet. Výlet do dvou klášterů. Tango a Cheri. Co to znamená 'malý výlet do kláštera' jsem si moc neuměl představit, ale už od rána jsem měl na paměti, co uvádí průvodce Lonely planet - nemoc z převýšení může nastat už po vystoupání do výšky nad 2500 metrů nad mořem. Projevuje se někdy až po třech týdnech a lze na ni i zemřít. My jsme ovšem nestoupali příliš vysoko, I kdyz to tak vypadalo. Klastery jsou ve vysce mezi 3500 – 4000 metru nad morem.

Vyrazili jsme asi v půl desáté dopoledne. Automobilem necelých devět kilometrů, poté pesky. S sebou jsme nakoupili máslo do svíček a vonné tyčinky. Rozmnenili jsme si peníze na drobné, abychom mohli nechávat dary na hodně místech. První, co jsme po cestě víděli zajímavého, je malba na skále. Zobrazuje jednoho z hlavních buddhistických lamů naší epochy Guru Rimpoče - Guru Padmasambhavu. U malby Guru Rimpočeho na skále je postaven domek s modlitebnimi mlynky. Mlýnky jsou pohanene vodou, jež stéká z hory a mlynky se tudiz točí se bez přestání.

Po nekolikerem překročení užasné řeky jsme dojeli na parkoviště. Klášter se tyčil nad námi vysoko na kopci. Cesta nahoru nám trvala asi 50 minut. V klášteře jsme prošli všechny meditacni místnosti, oběšli stupu a sestoupili zpět k automobilu. Následně jsme popojeli k dalšímu klášteru. Ke klášteru Cheri. Klášter Cheri je opravdu vysoko. Opravdu na vrcholu skály. Z tohoto pohledu se mi chvílemi tajil dech. Tady lze opravdu pracovat se svým strachem z výšek. Z řiďkého vzduchu se mi trochu točila hlava. Totéž potvrdila i má přítelkyně, která se mi zpočátku , jakožto zkušená cestovatelka po horách, smála. Mistní kopce lze ovšem s těmi našimi srovnávat jen těžko.

Zajímavé bylo si představit, jak byl tento klášter asi stavěn. Ty hromady stavebního materiálu sem někdo musel dopravit.

Po cestě jsme si dali večeři a na dvě hodiny jsme usnuli poctivým spánkem.

Ladislav Vrabel

 

 

Komentářů
Bhutan - den druhy
lowestpowerrate.com 2014-08-10 16:25:18

Want to let you know I discovered your articles to be very good for my
business.

http://lowestpowerrate.com
Bhutan - den druhy
Viagra koupit 2014-09-25 22:54:01

sildenafil koupit

http://levitra.shop1.cz/
Bhutan - den druhy
Erektilní dysfunkce 2014-09-28 23:22:59

sildenafil

http://levitra.shop1.cz/
Bhutan - den druhy
sildenafil koupit 2014-09-29 04:36:16

sildenafil praha

http://levitra.shop1.cz/
Bhutan - den druhy
Android tv boxes 2015-04-20 20:07:57

You will be making a superb connection between video plus the blogger's character. That's so real.
I've noticed an instance review the place an author video clip blogged each day after having his
ebook proposal refused. Writer's Market place utilized the instance as they acquired the sunday
paper deal following video blogging for a calendar year and building a fan
base!

http://droidking.co.uk/blog/read_126893/xbmc-kodi-addon-sportsdevil-updated-new-zip-file-20
15.html
Pouze registrovaní uživatelé mohou přidat komentář!

3.23 Copyright (C) 2007 Alain Georgette / Copyright (C) 2006 Frantisek Hliva. All rights reserved."